REKLAMA
Znaleziono 4188 wyników
[Trójmiasto] 60% więcej podpisanych umów najmu na trójmiejskim rynku biurowymartykuł
Pokaż artykuł
[Trójmiasto] 60% więcej podpisanych umów najmu na trójmiejskim rynku biurowym
Trójmiasto znajduje się na podium miast regionalnych w Polsce, zaraz za Krakowem i Wrocławiem, pod w...
[Toruń] Energa zwiększy tempo inwestycjiartykuł
Pokaż artykuł
[Toruń] Energa zwiększy tempo inwestycji
Nakłady toruńskiego oddziału Energa-Operator na rozbudowę i modernizację sieci z roku na rok stają s...
ENERGA-OPERATOR ukończyła prace związane z przebudową poligonu energetycznego w Bąkowieartykuł
Pokaż artykuł
ENERGA-OPERATOR ukończyła prace związane z przebudową poligonu energetycznego w Bąkowie
ENERGA-OPERATOR ukończyła prace związane z przebudową poligonu energetycznego w Bąkowie pod Gdańskiem. Modernizacja obiektu objęła m.in. budowę hali szkoleniowej oraz dostosowanie układu służącej do szkoleń sieci, do nowych technologii PPN opracowanych i wykorzystywanych przez ENERGA-OPERATOR.
Rozwój sieci energetycznej w Polsce Wschodniej. Inwestycje Energa-Operator za ponad 112 mln złartykuł
Pokaż artykuł
Rozwój sieci energetycznej w Polsce Wschodniej. Inwestycje Energa-Operator za ponad 112 mln zł
Ruszyły prace budowlane przy rozbudowie i modernizacji sieci elektroenergetycznej w Polsce Wschodniej. Na realizację sześciu zadań inwestycyjnych Energa-Operator uzyskała ponad 60 milionów złotych dofinansowania z programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej. Inwestycje poprawią niezawodność dostaw energii dla blisko 58 tysięcy odbiorców i zwiększą możliwości przyłączania odnawialnych źródeł energii (OZE).
38 milionów złotych dla Energa-Operator SA na modernizację kluczowych stacji elektroenergetycznych w woj. kujawsko-pomorskimartykuł
Pokaż artykuł
38 milionów złotych dla Energa-Operator SA na modernizację kluczowych stacji elektroenergetycznych w woj. kujawsko-pomorskim
Energa-Operator otrzymała 38 milionów złotych na modernizację kluczowych stacji elektroenergetycznych w woj. kujawsko-pomorskim. Celem dofinasowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej projektu, jest wsparcie rozwoju elektromobilności. W jego ramach spółka zrealizuje zadania inwestycyjne, których łączna wartość przekracza 63 miliony złotych.
Pół miliarda złotych na nowoczesną sieć: Energa i Tauron z potężnym zastrzykiem z KPOartykuł
Pokaż artykuł
Pół miliarda złotych na nowoczesną sieć: Energa i Tauron z potężnym zastrzykiem z KPO
Kolejne pół miliarda złotych z Krajowego Planu Odbudowy zasili modernizację polskiej sieci elektroenergetycznej. Dzięki strategicznym umowom podpisanym przez NFOŚiGW z Energa-Operator oraz Tauron Dystrybucja, polska energetyka przejdzie technologiczny skok, który pozwoli na budowę inteligentnej infrastruktury i znaczące zwiększenie potencjału przyłączeniowego dla odnawialnych źródeł energii
Grupa ORLEN sfinalizowała jedną z największych transakcji na krajowym rynku OZEartykuł
Pokaż artykuł
Grupa ORLEN sfinalizowała jedną z największych transakcji na krajowym rynku OZE
Należąca do Grupy ORLEN spółka ORLEN Wind 3 sfinalizowała z firmą EDP Renewables Polska zakup dwóch farm fotowoltaicznych w woj. lubuskim i wielkopolskim oraz farmy wiatrowej w woj. łódzkim. Nabyte aktywa zwiększą moce wytwórcze koncernu, pochodzące z odnawialnych źródeł, o łączną moc ponad 300 MW.
Ponad 3 miliardy złotych na sieć wysokiego napięciaartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 3 miliardy złotych na sieć wysokiego napięcia
ENERGA-OPERATOR SA przeprowadzi w najbliższych latach szereg inwestycji związanych z rozbudową i modernizacją sieci wysokiego napięcia (110 kV), która ma obecnie największy wpływ na potencjał przyłączeniowy dla OZE. Tylko na ten cel planuje przeznaczyć ponad 3 miliardy złotych. Spółka szacuje, że do 2028 roku łączna moc przyłączonych i pracujących w jej sieci OZE przekroczy 13 GW.
Energa-Operator zwiększa zakres inwestycji w Polsce wschodniejartykuł
Pokaż artykuł
Energa-Operator zwiększa zakres inwestycji w Polsce wschodniej
Dodatkowe inwestycje zrealizuje Energa-Operator w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej. W województwie warmińsko-mazurskim wybuduje m.in. nową stację wysokiego napięcia i przebuduje rozdzielnię sieciową w gminie Sępopol.
firma
Pokaż firmę
Energa Green Development
Energa inwestuje setki milionów złotych w województwie pomorskimartykuł
Pokaż artykuł
Energa inwestuje setki milionów złotych w województwie pomorskim
W latach 2020-2022 spółki zależne Energi z Grupy ORLEN wydały na inwestycje w woj. pomorskim blisko 650 mln zł. Największe nakłady inwestycyjne – ok. 590 mln zł – przeznaczono na segment dystrybucyjny.
Największa w Polsce farma fotowoltaiczna ORLENU gotowaartykuł
Pokaż artykuł
Największa w Polsce farma fotowoltaiczna ORLENU gotowa
Grupa ORLEN zakończyła rozbudowę farmy fotowoltaicznej w Kleczewie (powiat koniński, woj. wielkopolskie). Największa instalacja PV w portfolio koncernu i jednocześnie jeden z największych tego rodzaju obiektów w Europie Środkowo-Wschodniej osiągnął 250 MW mocy. W ciągu roku farma wyprodukuje energię wystarczającą do zasilenia nawet 100 tys. gospodarstw domowych. Instalacja posiada koncesję Urzędu Regulacji Energetyki (URE) na wytwarzanie energii elektrycznej.
Grupa ORLEN zakończyła budowę jednej z największych farm fotowoltaicznych w krajuartykuł
Pokaż artykuł
Grupa ORLEN zakończyła budowę jednej z największych farm fotowoltaicznych w kraju
Farma fotowoltaiczna Wielbark rozpocznie pracę z pełną mocą w pierwszym kwartale 2023 roku, po rozbudowie dodatkowych stacji transformatorowych, zwiększających potencjał przyłączeniowy i umożliwiających bezpieczny odbiór wyprodukowanej energii. Obecnie na farmie produkcja komercyjna prowadzona jest z paneli o mocy 12 MW podłączonych do sieci przesyłowej na wcześniejszym etapie inwestycji.
Elektrownia Ostrołęka B zmniejsza wpływ na środowisko. Wielka modernizacja bloku nr 3 zakończonaartykuł
Pokaż artykuł
Elektrownia Ostrołęka B zmniejsza wpływ na środowisko. Wielka modernizacja bloku nr 3 zakończona
Grupa Energa, będąca częścią Grupy ORLEN, zakończyła ważną modernizację bloku nr 3 elektrowni węglowej w Ostrołęce. Jednostka jest gotowa do współspalania większej ilości biomasy (50 proc. udziału energetycznego w paliwie, w porównaniu do wcześniejszych 30 proc.), co wpłynie na obniżenie jej emisyjności i oddziaływania na środowisko.
Polenergia rozpoczyna budowę farmy fotowoltaicznej na Pomorzu. Zielona energia dla 15 tys. gospodarstw domowychartykuł
Pokaż artykuł
Polenergia rozpoczyna budowę farmy fotowoltaicznej na Pomorzu. Zielona energia dla 15 tys. gospodarstw domowych
Polenergia, największa polska prywatna grupa energetyczna, rozpoczyna budowę farmy fotowoltaicznej o łącznej mocy 35 MWp. Nowa elektrownia słoneczna powstanie w gminie Pelplin, w woj. pomorskim, a dostawy energii do sieci może rozpocząć jeszcze w 2026 roku. Spółka podpisała właśnie umowę na kompleksowe wykonanie robót montażowo elektrycznych w formule EPC (Engineering, Procurement and Construction) z Nomad Electric.
EQlibrium 2inwestycja
Pokaż inwestycję
EQlibrium 2
Warszawa, Wola, Wschowska 10
[Warszawa] Belgradzka 3inwestycja
Pokaż inwestycję
[Warszawa] Belgradzka 3
Warszawa, Ursynów, Belgradzka 3
[Kraków] Biurowiec EC Grupainwestycja
Pokaż inwestycję
[Kraków] Biurowiec EC Grupa
Kraków, Nowa Huta
Salon Mazda Grupa Wróbelinwestycja
Pokaż inwestycję
Salon Mazda Grupa Wróbel
Silesia Park S.A.firma
Pokaż firmę
Silesia Park S.A.
Katowice, Aleja Walentego Roździeńskiego 188 B
REKLAMA